Plakat informacyjny z rozporządzeniem

Sport tylko dla zawodowców

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca od jutra zaostrzone zostaną środki bezpieczeństwa dotyczące sportu w naszym kraju.
 
Obecnie działalność podmiotów sportowych i rekreacyjnych (w tym klubów sportowych) polegającej na organizacji współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych lub działalności obiektów jest dopuszczalna tylko i wyłącznie dla sportu zawodowego lub zawodników będących członkami kadry narodowej.
 
Dotychczas możliwość funkcjonowania miały również sekcje juniorskie klubów, które posiadały odpowiednie zaświadczenie od związków sportowych pod które podlegają. Niestety, od dnia jutrzejszego ze względu na złą sytuację epidemiczną w kraju takiej możliwości nie będą już miały.  
 
Obostrzenia na tą chwilę mają obowiązywać do 9 kwietnia.