Drużyny seniorskie podczas meczu ligowego

Rusza klasa okręgowa !

115 dni, tyle przyszło nam czekać na wznowienie V ligowych rozgrywek piłkarskich w naszym regionie.
 
Długo wyczekiwana runda wiosenna to z pewnością radość dla piłkarzy, trenerów oraz kibiców lokalnych drużyn. W rozgrywkach klasy okręgowej mamy dwóch swoich przedstawicieli, GTS Mokry Dwór oraz GTS Zielke Goszyn. Przygotowania do sezonu z pewnością były inne niż zwykle, spowodowane to było pandemią i obostrzeniami nałożonymi na amatorskie drużyny piłkarskie. Nie wszystko z pewnością udało się zrealizować, jednak o tym kto poradził sobie lepiej z ograniczeniami dowiemy się już jutro w wielkich derbach między tymi zespołami.
- To co sobie założyliśmy na okres przygotowań zrealizowaliśmy w 70 procentach, a czy to wystarczy zweryfikuje boisko - przyznał trener GTS Zielke Goszyn Łukasz Wołejko. 
 
Przypominamy, że drużyny te spotkały się już w rundzie jesiennej na boisku w Rusocinie (wynik: 2:2), które przez swoją organizację (transmisja TV na żywo, specjalnie zamontowane siedziska na stadionie, a także 300 osób na trybunach) odbiło się szerokim echem nie tylko w regionie ale i w Polsce. Tym razem spotkanie drużyn nie będzie już tak widowiskowe, a to głównie ze względu na brak możliwości wejścia kibiców na stadion. 
 
Wyniki naszych drużyn w trwających rozgrywkach możemy powiedzieć są dalekie od ideału.
GTS Mokry Dwór po XVII kolejkach ma 17 punktów i zajmuje 14 miejsce w tabeli. GTS Zielke Goszyn niestety radzi sobie jeszcze gorzej, gdyż z 12 punktami zajmuje miejsce 16.
- Przystępujemy do rundy bez wzmocnień w składzie, ale chcemy dobrze zacząć rozgrywki - powiedział trener Mokrego Dworu Bartosz Berlik.  
 
Wiosna dla obu drużyn z pewnością łatwa nie będzie. Praktycznie każdy punkt będzie na wagę złota. Celem będzie utrzymanie na szczeblu okręgowym, zadanie piekielnie trudne gdyż w sezonie 2020/21 degradacji do ligi niżej może doświadczyć nawet 7 zespołów ! Jednak jak to mawiał słynny trener Kazimierz Górski „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.“ Zatem liczymy na wzniesienie się na wyżyny swoich możliwości zespołów z gminy Pruszcz Gdański. 
 
Mecz odbędzie się wyjątkowo na boisku sztucznym w Pruszczu Gdańskim (ulica Niemcewicza 1)
o godzinie 16:00.
 
Zestawienie par XVIII kolejki spotkań klasy okręgowej, grupa 1: 
 
06/03/2021 (godzina: 14:00)
BŁYSKAWICA REDA REKOWO - ZENIT ŁĘCZYCE
 
06/03/2021 (godzina: 14:00) 
AKADEMIA SPORTU KOLBUDY - ORLĘTA REDA
 
06/03/2021 (godzina: 15:00)
SPORTING LEŹNO - ORZEŁ 1955 TRĄBKI WIELKIE
 
06/03/2021 (godzina: 16:00)
GTS MOKRY DWÓR - GTS ZIELKE GOSZYN
 
06/03/2021 (godzina: 19:00)
SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - SZTORM KOSAKOWO
 
07/03/2021 (godzina: 12:00)
ORKAN RUMIA - CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI
 
07/03/2021 (godzina: 13:00)
GLKS RÓŻYNY - SPK KAMIONKA SOPOT
 
07/03/2021 (godzina: 13:00)
BAŁTYK II GDYNIA - GKS SIERAKOWICE
 
07/03/2021 (godzina: 14:00)
POTOK PSZCZÓŁKI - OGNIWO SOPOT
 
Mecz GTS Zielke Goszyn - GTS Mokry Dwór z rundy jesiennej (2.08.2020 r.):