Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. to obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny.

Obowiązkową, a zarazem preferowaną metodą jest samospis internetowy. Aby dokonać samospisu należy wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

Jeżeli nie mamy możliwości wykonania samospisu internetowego należy zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon.

W razie potrzeby, w celu samospisu możemy skorzystać również z ogólnodostępnego komputera w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański, Juszkowo ul. Zakątek 1, w godzinach pracy urzędu. Urząd Gminy w Pruszczu Gdańskim jest czynny  od pon. do pt. 7:30-15:30 z wyjątkiem środy w godz. 9:00-17:00

Jeśli nie spiszemy się przez Internet ani przez telefon, rachmistrz skontaktuje się z nami telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.