Zawodnicy z Goszyna i Mokrego Dworu w akcji

Historyczne derby na remis

W niedzielne popołudnie spotkały się dwie drużyny z naszego regionu, które w ramach I kolejki V ligi rywalizowały na gminnym boisku w Rusocinie.

GTS Zielke Goszyn oraz GTS Mokry Dwór stworzyły super widowisko, które przejdzie również do historii pod wzgledem otoczki wydarzenia. Specjalnie zamontowane krzesełka na trybunach, transmisja na żywo na Facebooku, YouTube i w regionalnej telewizji, wywiady z zawodnikami oraz wyśmienicie przygotowana murawa sprawiły, że mecz w Rusocinie miał oprawę godną Ekstraklasy. 
 
- W przeszłości grałem na poziomie trzeciej ligi, przez chwilę nawet drugiej, ale takiej organizacji nie widziałem nigdzie – mówi Mateusz Wiech z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który komentował historyczny mecz.
 
Niedzielny mecz zgromadził na trybunach 250 osób. To maksimum przy obecnych obostrzeniach związanych z pandemią, zgodnie z którymi zajęte mogło być co drugie miejsce. 
 
- Na meczu byli obecni niemal wszyscy oficjele z zastępcą wójta i radnymi na czele. Transmisję oglądała natomiast cała reszta gminy, która nie zmieściła się na trybunach – opowiada Wiech. – Wyglądało to rewelacyjnie. Boisko było przygotowane jak w Premier League, włącznie z pasami na murawie. 
 
Wynik końcowy na boisku 2:2 (1:0) wydaje się być sprawiedliwym, gdyż pierwsza połowa należała do drużyny z Goszyna, zaś druga to dominacja zespołu przyjezdnych.
 
Najlepszy zawodnik GTS Zielke Goszyn: Tomasz Ciecholewski.
Najlepszy  zawodnik GTS Mokry Dwór: Dominik Ciołek
 
 
GTS Zielke Goszyn - GTS Mokry Dwór 2:2 (2:0)
 
1:0 -  7' Robert Makuch,
2:0 - 56' Grzegorz Silicki 
2:1 - 76' Kacper Zaręba,
2:2 - 81' Dominik Ciołek
 
GTS Zielke Goszyn: Rychlik - Lipski, Bobrowski, Silicki, Romankiewicz - Makuch, Żuk, Krawczyński, Ciecholewski, Groszek - Gierałtowski
GTS Mokry Dwór: Bolewski - Szymański, Zaręba, Kopania, Kopania - Sadowski, Piłat, Żubrowski, Ciołek - Borek, Kętrzyński
 
Żółte kartki:
Jarosław Borek, Mateusz Kopania, Miłosz Kruger

Składamy podziękowania dla wszystkich firm i osób, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy, a w szczególności: firmie Eurodarmal, Mateco, Usługi Transportowe Piotr Szumotalski. Dziękujemy również służbom porządkowym Straży Gminnej Pruszcz Gdański oraz OSP Łęgowo.

Link TV do relacji z meczu: MECZ O MISTRZOSTWO 5 LIGI - GTS ZIELKE GOSZYN - GTS MOKRY DWÓR - YouTube