Plakat z sercem 29 finału WOŚP

"Finał z głową"

Zakończył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku miał przebieg szczególny. 

Tegoroczna zbiórka pod hasłem "Finał z głową" przeszedł do historii nie tylko ze względu na zmianę terminu spowodowanego pandemią i wprowadzeniem kwarantanny narodowej (początkowo miał się odbyć 10 stycznia 2021), ale również charakter zbiórki po raz pierwszy w  większości odbywał się online. Orkiestra po raz drugi w swojej historii grała dla oddziałów laryngologii. Środki zebrane podczas akcji mają pomóc w zakupie wyposażenia dla jednostek otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

Ośrodek Sportu czynnie wziął udział w narodowej zbiórce na tak szczytny cel. Razem z Urzędem Gminy oraz Ośrodkiem Kultury przygotował szereg licytacji i zbiórek, które w internecie cieszyły się olbrzymią popularnością. Licytowane były różne usługi i przedmioty m.in. obrazy, gadżety, kartki okolicznościowe czy bony podarunkowe. Jedną z aukcji, która zrobiła prawdziwą furorę i osiągnęła bagatela 6 tysięcy złotych było kompleksowe czyszczenie domu licytującego przez Panią Wójt Magdalenę Kołodziejczak. Również istotną kwestią podczas zbiórki było uruchomienie wirtualnej skarbonki, która w obecnych czasach bardzo ułatwiła przekazywanie środków na WOŚP.

Łącznie podczas kwesty w tegorocznej zbiórce do gminnej eSkarbonki zebrano ponad 50 tysięcy złotych.