Zdjęcie grupowe zawodniczek Pogoni Tczew

Puchar dla Pogoni !

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0) w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu drużyna Pogoni w ostatniej minucie meczu przechyliła szalę na swoją korzyść wygrywając z renomowaną drużyną gdańskiej Lechii. Obie bramki dla tryumfatorek strzeliła Magdalena Sobal. Dla gdańszczanek do siatki trafiła Lidia Zakrzewska.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, drużyny starały się grać asekuracyjnie przez co sytuacji bramkowych było niewiele. Swoje szanse miały bardzo aktywna w tym meczu Magdalena Sobal (Pogoń), a po przeciwnej stronie Weronika Szmatuła (Lechia). Jednak to tczewianka mogła mieć powody do radości. W 22 minucie spotkania, po jednej z jej indywidualnych akcji, mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron zawodniczki Lechii Gdańsk „podkręciły” tempo chcąc za wszelką cenę odrobić minimalną stratę. Po jednym ze stałych fragmentów gry dopięły swego. Najbardziej przytomnie w polu karnym Pogoni zachowała się Lidia Zakrzewska, która strzałem głową umieściła piłkę w bramce strzeżonej przez Natalię Niemaszyk. Na tablicy świetlnej mieliśmy remis i wszystko zaczęło się od początku. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki w 89 minucie piłkę przejęła Sobal (Pogoń), w sytuacji sam na sam minęła bramkarkę i z dużym spokojem umieściła piłkę w bramce rywalek. Euforia w drużynie Pogoni i wielki smutek gdańszczanek. Sędzina zaraz po tym zakończyła spotkanie i duży sukces Pogoni „ Gościniec nad Wisłą” Tczew stał się faktem.

Zwyciężczynie otrzymały czek na kwotę 5000 zł, z kolei przegrane o wartości 1500 zł ufundowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

MVP meczu: Magdalena Sobal
Najlepsza zawodniczka Lechii Gdańsk: Weronika Szmatuła

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

1:0 – 22’ Magdalena Sobal
1:1 – 61’ Lidia Zakrzewska
2:1 – 89’ Magdalena Sobal

Pogoń „Gościniec nad Wisłą”: Niemaszyk – Aronowska (46’ Kurek), Pietkun (46’ Grunwald), Ścisłowska (46’ Kołodziejska), Tabor, Sobal, Jeleń, Slisewska, Tryka, Sokół (82’ Rajek), Talenta

Lechia: Palacios – Marcinkowska, Zakrzewska, Strumowska, Kwaśnik (90’ Sokołowska), Łapińska, Szmatuła (90’ Wojciechowska), Kasprowicz (82’ Karwowska), Lewna (46’ Głodowska), Łachinowicz, Formella