Dzieci na turnieju

Liga drużyn z Pomorza

Kolejne, wielkie wydarzenie na naszym, sztandarowym obiekcie piłkarskim przy ulicy Rataja 3. Wspólnie z Fundacją "Obudź Nadzieję" oraz GTS Pruszcz Gdański będziemy współorganizatorami imprezy pt. "Wiosenna Liga Piłkarska"
 
Najbliższe wydarzenie to cykl czterech turniejów, które od kwietnia do czerwca odbędą się na zmodernizowanym obiekcie w Rusocinie. Od 10 kwietnia, na dwóch boiskach równocześnie rywalizować będą zespoły z Pomorza w rocznikach 2010 i 2011. Drużyny, które wezmą udział w rozgrywkach podczas każdej edycji będą walczyć o punkty, które w końcowej klasyfikacji wyłonią najlepsze zespoły Ligi (20 czerwca). Do rozgrywek zgłoszonych będzie po 6 zespołów z każdego rocznika. W poszczególnych turniejach drużyny będą rywalizować w systemie „każdy z każdym” zgodnie z zasadami rozgrywek POM ZPN. Celem wydarzenia jest kształtowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzacja gry w piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży jako aktywnej formy spędzania czasu.
Po zakończeniu rozgrywek każda drużyna otrzyma pamiątkowy puchar oraz medale. Nagrody rzeczowe otrzymają również trzy najlepsze zespoły, król strzelców i najlepszy bramkarz ligi. 
 
Harmonogram rozgrywek:
 
Rocznik 2011 (godzina 9:00-12:00)
Rocznik 2010 (godzina 12:00-15:00)   
 
I. 10 kwietnia 2021 (sobota)
II. 8 maj 2021 (sobota)
III. 30 maj 2021 (niedziela)
IV. 20 czerwiec 2021 (niedziela)
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Magdalena Kołodziejczak – Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Stefan Skonieczny – Starosta Powiatu Gdańskiego oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Sponsorzy i partnerzy: Gmina Pruszcz Gdański, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Exclusive Sport, "Jutrzenka" - Renowacja boisk i stadionów.