Drużyna AP Kowale

Kowale nie dały szans rywalom

Akademia Piłkarska Kowale zwyciężyła w turnieju o Puchar OSIR Gminy Pruszcz Gdański.

Do rywalizacji w Rusocinie przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2015, które grając w systemie "każdy z każdym" zdobywały punkty do końcowej klasyfikacji turnieju. Przez pięć kolejek spotkań najlepszym bilansem punktowym (4 wygrane i jedna porażka) poszczycić się mogła drużyna AP Kowale i to ona ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju. Walka o kolejne dwa miejsca miały niespotykany przebieg. Zespół APK jedynka Kartuzy oraz Olimpii Elbląg na koniec rozgrywek uzyskały taką samą ilość punktów, mecz bezpośredni był remisowy (2:2), bilans bramek strzelonych i straconych również taki sam (+8). Dlatego w tym przypadku brany był pod uwagę bilans ofensywny zespołów, a tu górowała ekipa z Elbląga, które ostatecznie zajęła 2 miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został Jan Litwiński (APK Jedynka Kartuzy), a królami strzelców: Marcin Prus (AP Kowale) oraz Oskar Sirocki (APK Jedynka Kartuzy), którzy zdobyli po 7 bramek. 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. AP Kowale 

2. Olimpia Elbląg

3. APK Jedynka Kartuzy

4. Lechia Gdańsk

5. Jaguar Gdańsk 

6. Sparta Sycewice 

Przebieg turnieju pod linkiem: TURNIEJ OSIR 

Dziękujemy uczestnikom za piękną rywalizację!