Inauguracyjna edycja rozgrywek piłkarskich w gminie Pruszcz Gdański dobiegła końca. W niedziele poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia WLP.
WYNIKI (ROCZNIK 2011):
1 kolejka.
Czarni Pruszcz Gdański - AS Piłeczka Pruszcz Gdański 0:1
N.Szaryński
2 kolejka.
GKS Kowale – APK Jedynka Kartuzy 1:0
O.Figurski
3 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - APK Jedynka Kartuzy 0:6
D.Sirocki x 2, G.Pastuszenko, S.Ratke, N.Cieszyński, A.Korytkowski
Conrad Gdańsk - GKS Kowale 1:2
N.Kaniecki - K.Boguszewicz, O.Figurski
4 kolejka.
Czarni Pruszcz Gdański - APK Jedynka Kartuzy 0:2
O.Czoska x 2
5 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Conrad Gdańsk 1:2
N.Szaryński - A.Bobrowski, N.Kaniecki
Czarni Pruszcz Gdański - GKS Kowale 0:0
6 kolejka.
APK Jedynka Kartuzy - Conrad Gdańsk 2:0
G.Pastuszenko x 2
7 kolejka.
Czarni Pruszcz Gdański - Conrad Gdańsk 1:3
P.Książek - R.Ryński, P.Wróblewski, Sz.Zgiet
GKS Kowale - AS Piłeczka Pruszcz Gdański 3:1
O.Figurski x 2, K.Boguszewicz - A.Ostrowski
Tabela po IV turnieju
LP
|
Drużyna
|
Mecze
|
Punkty
|
Wygrana
|
Remis
|
Porażka
|
Bramki
|
1
|
APK Jedynka Kartuzy
|
17
|
45
|
15
|
0
|
2
|
63-10
|
2
|
GKS Kowale
|
17
|
43
|
14
|
1
|
2
|
40-7
|
3
|
Conrad Gdańsk
|
17
|
21
|
7
|
0
|
10
|
27-31
|
4
|
AS Piłeczka Pruszcz Gd
|
17
|
12
|
4
|
0
|
13
|
17-66
|
5
|
Czarni Pruszcz Gd.
|
13
|
7
|
2
|
1
|
10
|
13-31
|
6
|
Victoria Gdańsk
|
9
|
6
|
2
|
0
|
7
|
11-31
|
* Drużyna Victoria Gdańsk nie wzięła udziału w turnieju
Król strzelców: Oskar Figurski (GKS Kowale), Gracjan Pastuszenko (APK Jedynka Kartuzy)
Najlepszy bramkarz: Yehor Dziubeńko (Czarni Pruszcz Gdański)
Klasyfikacja strzelców:
14 bramek - O.Figurski (GKS Kowale), G.Pastuszenko (APK Jedynka Kartuzy)
12 bramek - S.Ratke (APK Jedynka Kartuzy)
9 bramek - N.Cieszyński (APK Jedynka Kartuzy)
8 bramek - A.Bobrowski (Conrad Gdańsk), O.Czaprański (GKS Kowale), K.Boguszewicz (GKS Kowale)
7 bramek - S.Wiczkowski (APK Jedynka Kartuzy), D.Sirocki (APK Jedynka Kartuzy), P.Książek (Czarni Pruszcz Gdański)
5 bramek - O.Czoska (APK Jedynka Kartuzy), N.Kaniecki (Conrad Gdańsk),
4 bramki - K.Formela (APK Jedynka Kartuzy), N.Modrzewski (GKS Kowale)
3 bramki - Sz.Niekludow (Conrad Gdańsk), P.Knap (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), F.Kalinowski (GKS Kowale), A.Osik (Victoria Gdańsk), M.Hoss (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), A.Korytkowski (APK Jedynka Kartuzy), R.Ryński (Conrad Gdańsk)
2 bramki - K.Abłażewicz (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), T.Szczerkowski (Conrad Gdańsk), M.Płaszczyk (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), K.Łuszczyk (GKS Kowale), P.Stepnowski (Victoria Gdańsk), N.Szaryński (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)
1 bramka - J.Frankowski (Czarni Pruszcz Gdański), J.Hinc (APK Jedynka Kartuzy), Sz.Bąk (Conrad Gdańsk), S.Szlachetka (APK Jedynka Kartuzy), D. Marczewski (Conrad Gdańsk), J.Prochownik (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), O.Główczewski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), R.Kawala (Czarni Pruszcz Gdański), A.Skuza (Czarni Pruszcz Gdański), N.Niebylska (Victoria Gdańsk), K.Kordec (Victoria Gdańsk), A.Fasiczka (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), F.Krause (APK Jedynka Kartuzy), Sz.Myszkowski (GKS Kowale), K.Kopij (Victoria Gdańsk), M.Mejka (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), P.Wróblewski (Conrad Gdańsk), Sz.Zgiet (Conrad Gdańsk)
WYNIKI (ROCZNIK 2010):
1 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - AS Kolbudy 1:0
T.Mielnik
GKS Kowale - GTS Pruszcz Gdański 2:1
M.Pulcyn x 2 - H. Kwiatkowski
2 kolejka.
Escola Futbolu Pruszcz Gdański - Sparta Gdańsk 3:1
K.Martyniuk x 2, M.Lewandowska - F. Herberg
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - GTS Pruszcz Gdański 2:0
T.Mielnik, M.Pietrzak
3 kolejka.
AS Kolbudy - Sparta Gdańsk 1:1
P.Formela - N.Wyłupek
GKS Kowale - Escola Futbolu Pruszcz Gdański 0:2
H.Głuszak, W.Darda
4 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Sparta Gdańsk 4:1
M.Kuryłko x 3, M.Pietrzak - A.Kwiatkowski
GTS Pruszcz Gdański - Escola Futbolu Pruszcz Gdański 0:4
W.Darda x 2, K.Martyniuk, M.Lewandowska
5 kolejka.
AS Kolbudy - GKS Kowale 1:3
P.Formela - M.Pulcyn x 2, I.Bielenny
AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Escola Pruszcz Gdański 0:0
6 kolejka.
Sparta Gdańsk - GKS Kowale 0:1
M.Pulcyn
GTS Pruszcz Gdański - AS Kolbudy 3:2
H.Kwiatkowski x 2, K.Żmuda-Trzebiatowski - T.Netza, P.Formela
7 kolejka.
AS Piłeczka Pruszcz Gdańki – GKS Kowale 0:2
M.Pulcyn x 2
Sparta Gdańsk - GTS Pruszcz Gdański 1:6
A.Kwiatkowski - K.Żmuda-Trzebiatowski x 4, M.Wojtas x 2
8 kolejka.
Escola Futbolu Pruszcz Gdański - AS Kolbudy 4:0
H.Głuszak, K.Szczepański, M.Lewandowska, W.Darda
Tabela po IV turnieju
LP
|
Drużyna
|
Mecze
|
Punkty
|
Wygrana
|
Remis
|
Porażka
|
Bramki
|
1
|
Escola Futbolu Pruszcz Gd
|
20
|
47
|
15
|
2
|
3
|
40-9
|
2
|
GKS Kowale
|
20
|
46
|
15
|
1
|
4
|
37-14
|
3
|
AS Piłeczka Pruszcz Gd.
|
20
|
28
|
7
|
7
|
6
|
25-26
|
4
|
GTS Pruszcz Gdański
|
20
|
25
|
8
|
1
|
11
|
30-33
|
5
|
Sparta Gdańsk
|
20
|
20
|
5
|
5
|
10
|
25-42
|
6
|
AS Kolbudy
|
20
|
4
|
0
|
4
|
16
|
13-44
|
Król strzelców: Maksymilian Pulcyn (GKS Kowale)
Najlepszy bramkarz: Filip Tarnawski (GKS Kowale)
Klasyfikacja strzelców:
17 bramek - M.Pulcyn (GKS Kowale)
16 bramek - K.Żmuda-Trzebiatowski (GTS Pruszcz Gdański)
12 bramek - W.Darda (Escola Futbolu Pruszcz Gdański)
10 bramek - H.Kwiatkowski (GTS Pruszcz Gdański)
9 bramek - O.Figurski (GKS Kowale), M.Kuryłko (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)
7 bramek - T.Mielnik (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)
6 bramek - K.Martyniuk (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), H.Głuszak (Escola Futbolu Pruszcz Gdański)
5 bramek - R.Marczak (Sparta Gdańsk), P.Formela (AS Kolbudy), I.Bielenny (GKS Kowale),
4 bramki - A.Wilk (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), M.Pietrzak (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), N.Wyłupek (Sparta Gdańsk), A.Kwiatkowski (Sparta Gdańsk), M.Wojtas (GTS Pruszcz Gdański)
3 bramki - J.Rosiński (Sparta Gdańsk), O.Martys (Sparta Gdańsk), G.Jórzak (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), M.Lewandowska (Escola Futbolu Pruszcz Gdańki)
2 bramki - K.Gliwiński (Sparta Gdańsk), A.Kożuchowski (GKS Kowale), J.Kielak (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), W.Kożuchowski (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), F.Jodłowski (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), F.Herberg (Sparta Gdańsk)
1 bramka - A.Rajczyk (GTS Pruszcz Gdański), W.Bartczak (GKS Kowale), W.Leik (AS Kolbudy), P.Grześlak (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), D.Grabowski (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), M.Miąsik (Escola Futbolu Pruszcz Gdański), I.Grabowski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), M.Łuskanowski (Sparta Gdańsk), O.Kułaga (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), A.Narożny (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), M.Nowak (AS Kolbudy), Sz.Tabaka (Sparta Gdańsk), R.Skrobisz (GKS Kowale), M.Wołyniec (AS Kolbudy), T.Patelczyk (GKS Kowale), M.Kuryłko (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), M.Korzep (AS Piłeczka Pruszcz Gdański), K. Szczepański (Escola Futbolu Pruszcz Gdański)
Turniejowe statystyki WLP.
Ilość zawodników/zawodniczek: 144
Ilość strzelonych bramek: 341
Najlepszy atak: APK Jedynka Kartuzy 2011 (63 gole)
Najlepsza obrona: GKS Kowale 2011 (7 straconych goli)
Najwięcej bramek w jednym meczu: AS Piłeczka Pruszcz Gdański - APK Jedynka Kartuzy 1:9 (I turniej, 2011)
Najmniej bramek w jednym meczu: AS Kolbudy - AS Piłeczka Pruszcz Gdański 0:0 (II turniej, 2010), Czarni Pruszcz Gdański - GKS Kowale 0:0 (IV turniej, 2011), AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Escola Futbolu Pruszcz Gdański 0:0 (IV turniej, 2010)
Ciekawostka turniejowa: W meczu Sparta Gdańsk - GTS Pruszcz Gdański (II turniej, 2010, wynik 1:3) strzelacmi wszystkich bramek byli Alan (Sparta) i Hubert (GTS) Kwiatkowscy. Nie są oni braćmi, a co ciekawe Alan jeszcze do maja br. występował w barwach GTS.