Dary zebrane podczas akcji

Dary dla pacjentów szpitala w Tczewie

Ośrodek Sportu włączył się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc pacjentom tczewskiego szpitala.
 
Przypomnijmy, że podopieczni szpitala w Tczewie, który obecnie pełni funkcję placówki jednoimiennej to 200 osób chorych na COVID-19. Osoby te pochodzą z różnych stron kraju i zostali przyjęci do placówki praktycznie bez środków do podstawowego funkcjonowania. Zbiórki prowadzone w różnych lokalizacjach gminy m.in. w Urzędzie Gminy w Juszkowie, Mediatece w Straszynie czy Ośrodku Kultury w Cieplewie miały na celu zebranie najpotrzebniejszych artykułów codziennego użytku, dzięki którym pacjęci mogliby choć przez moment poczuć się komfortowo w tych trudnych dla nich chwilach.  
 
Dzięki hojności firmy Ziaja Polska otrzymaliśmy aż 280 kg środków higieny osobistej m.in szampony, żele pod prysznic oraz żele antybakteryjne. W pomoc zaangażował się Pan Łukasz Wołejko, pracownik firmy, a co ciekawe również trener gminnego zespołu piłkarskiego GTS Zielke Goszyn, który nadzorował całą akcję. W dwóch samochodach jadących do Tczewa znalazły się również produkty spożywcze i przemysłowe takie jak soki i słodycze.